Nízke Tatry - Vysoké Tatry

1. Banská Bystrica - 2. Donovaly - 3. Liptovská Mara -4. Vysoké Tatry - 5. Nízke Tatry - 6. Ľubietová - 7. Očová


Banská Bystrica

01. Banská Bystrica

Zažite Banskú Bystricu tak ako ste ju ešte nevideli. Preleťte ponad Námestie SNP s výhľadom na historické budovy a mestský hrad Barbakan. História mesta siaha až do staroveku a to hlavne kvôli výdatným náleziskám medi. Výrazný dopyt po tejto surovine pomohol aj rozvoju baníctva v Španej Doline. Z lietadla je to len "na skok" od Banskej Bystrice.

Donovaly

02. Donovaly

Medzi pohoriami Nízke Tatry a Veľká Fatra sa nachádza významné turistické centrum Donovaly. Okrem zimných a letných športov sa na Donovaloch prevádzkuje aj letecký šport - paraglidingové lietanie.

Liptovská Mara

03. Liptovská Mara

Najväčšou vodnou nádržou na Slovensku je Liptovská Mara. Nachádza sa medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom a jee súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády. Dielo bolo vybudované v rokoch 1969-1975. Pri výstavbe bolo zaplavených 13 obcí, z toho 12 úplne, Liptovský Trnovec čiastočne.

Vysoké Tatry

04. Vysoké Tatry

Najzaujímavejšou časťou trasy je návšteva najvyššieho Slovenského pohoria - Vysoké Tatry. Najvyšší vrch Gerlachovský Štít (na obrázku) má nadmorskú výšku 2655 metrov. Avšak my si ho pozrieme ako na dlani ešte z vyššej výšky aby sme si vychutnali jeho krásy ešte lepšie. Taktiež zavítame aj nad Štrbské Pleso či Lomnický Štít, kde môžeme zamávať turistom, ktorí tam vyšli po svojich alebo na lanovke.

Nízke Tatry

05. Nízke Tatry

Po Vysokých Tatrách nás čaká návrat ponad Nízke Tatry. Uvidíme tak Kráľovú Hoľu, najvyšší vrch Nízkych Tatier - Ďumbier s nadmorskou výškou 2045 metrov a nakoniec turistickú dominantu - Chopok. Nízke Tatry sú najkrajšie v zime, keď sú nad úrovňou lesného porastu pokryté čisto bielym snehom.

Očová

06. Očová

Výlet ukončíme pristátím na domovskom letisku Očová, kde si môžete s priateľmi vymeniť svoje zážitky alebo fotografie. Posedieť si môžete v letiskovej kaviarni Kontajner na letisku, kde si ešte môžete vychutnať letiskovú atmosféru :)

Fotografie z letu

letisko

LZOC

Letisko Očová

smer

08R/26L, 08L/26R

Smer

dĺžka

800m

Dĺžka

povrch

tráva

Povrch

rádio

123,605 MHz

Rádio