Kremnické vrchy - Veľká Fatra

1. Poľana - 2. Štiavnické vrchy - 3. Malá Fatra - 4. Veľká Fatra -5. Kremnické vrchy - 6. Zvolen - 7. Očová 

Poľana

01. Poľana

Mnohí ani nevedia, že Poľana je vlastne pozostatok stratovulkánu. Obrysy tejto dávnej sopky sa najlepšie pozorujú práve z výšky, odkiaľ sa Vám ukáže v plnej kráse a mohutnosti. Z lietadla je možné pozorovať aj horský hotel tesne pod vrcholom Poľany. Niekedy je dokonca vyššie ako lietadlo.

Štiavnické vrchy

02. Štiavnické vrchy

Okolie Banskej Štiavnice patrí medzi turisticky najatraktívnejšie lokality na Slovensku. Pohorie je sopečného pôvodu s pozostatkom Štiavnického stratovulkánu. Turisticky lákavé je samotné mesto Banská Štiavnica ale aj vrch Sitno.

Malá Fatra

03. Malá Fatra

Vrcholy Malej Fatry sú sústredené predovšetkým na hlavnom hrebeni Krivánskej a Lúčanskej Malej Fatry. Menšia časť nižších vrcholov je na kratších bočných hrebeňoch (Sokolie, Boboty...). Dominantami pohoria sú Veľký a Malý Fatranský Kriváň

Veľká Fatra

04. Veľká Fatra

Veľká Fatra patrí medzi obľúbené ciele turistov. Medzi najvýznamnejšie centrá turistiky patria Donovaly s Novou hoľou, Malinô Brdo, Vlkolínec, Gaderská dolina, Turecká, lokálne aj Harmanecká jaskyňa s okolím, Kráľova Studňa a Smrekovica.

Kremnické vrchy

05. Kremnické vrchy

Kremnické vrchy sú vďaka množstvu prírodných zvláštností a rozmanitostí zaradené medzi veľmi vyhľadávané, atraktívne a vysoko hodnotené oblasti. Návštevníci si môžu pozrieť početné prírodné výtvory a zaujímavosti sústredené predovšetkým do národných prírodných rezervácií - Boky a Harmanecká tisina. Medzi chránené prírodné výtvory patrí Turovský sopúch pri obci Turová, Jastrabská skala, Čertova skala.

Zvolen

06. Zvolen

Zvolen je jedno z najstarších miest na Slovensku. Príchod slovanov do oblasti sa datuje do 8. - 9. storočia n. l. Dominantami mesta sú Zvolenský hrad a Pustý hrad, ktorý býva často cieľom leteckej turistiky. Okrem turisticky zaujímavých miest je to aj výhnamný dopravný uzol, ktorý sa najlepšie pozoruje z vtáčej perspektívy.

Očová

07. Očová

Výlet ukončíme pristátím na domovskom letisku Očová, kde si môžete s priateľmi vymeniť svoje zážitky alebo fotografie. Posedieť si môžete v letiskovej kaviarni Kontajner na letisku, kde si ešte môžete vychutnať letiskovú atmosféru :)

Fotografie z letu

letisko

LZOC

Letisko Očová

smer

08R/26L, 08L/26R

Smer

dĺžka

800m

Dĺžka

povrch

tráva

Povrch

rádio

123,605 MHz

Rádio