Motorový výcvik

Motorový výcvik pre získanie licencie PPL (A) 

V spolupráci s Aeroklubom Banská Bystrica pod vedením skúseného inštruktora, ponúkame výcviky na získanie licencie súkromného pilota PPL(A) pre lietadlá do 5700kg

Požiadavky na uchádzača:

  • minimálny vek 16 rokov
  • pre záujemcov mladších ako 18 rokov je nutný súhlas rodičov
  • financie
  • chuť a čas lietať 

Teóriu vyučuje v našich priestoroch inštruktor s dlhoročnými skúsenosťami a vysokým náletom hodín na rôznych typoch lietadiel.

Snaží sa flexibilne prispôsobiť potrebám záujemcu o letecký výcvik a v maximálnej miere ho plánovať podľa časových možností záujemcu.

Výcvik začína teóriou, následne prehliadkou u leteckého lekára pre získanie zdravotnej prehliadky II. triedy, vydaním preukazu žiaka - pilota a ďalej letovou časťou výcviku, ktorá zahŕňa 45 letových hodín s inštruktorom, ale aj v sóle.

Praktická časť kurzu sa lieta na lietadle typu CESSNA 150 alebo Cruiser PS-28

Vzhľadom na to, že pilot počas lietania komunikuje prostredníctvom rádiostanice v lietadle, musí pilot – študent absolvovať skúšku pre získanie osvedčenia rádiotelefonistu (RT) v obmedzenom alebo všeobecnom rozsahu.

Skúšky sa vykonávajú na základe žiadosti zaslanej na Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb a treba ich absolvovať pred prvým samostatným letom v rámci výcviku (prvé sólo).

Pred koncom letového výcviku, je potrebné absolvovať teoretické skúšky pre získanie pilotného preukazu PPL(A) na dopravnom úrade.

Ponúkame aj:

  • výcvik TMG (tourist motor glider) pre držiteľov SPL aj PPL(A)
  • predĺženie triednej kvalifikácie SEP(L) 

Všetko ti vysvetlíme, stačí si len nájsť čas a byť s nami na letisku. Pre viac informácií nás kontaktuj na našej kontaktnej stránke.

letisko

LZOC

Letisko Očová

smer

08R/26L, 08L/26R

Smer

dĺžka

800m

Dĺžka

povrch

tráva

Povrch

rádio

123,605 MHz

Rádio